X
X

Mehmed Bir Cihan Fatihi 4. Bölüm Fragmanı

Çandarlı Halil Paşa, Mehmed'in ne işler peşinde olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Konstantinos, bütün şehrin kapılarını kapatarak yoluna çıkacak kişilere engel olmaya çalışmaktadır. 

Mara Hatun, büyük bir tehlike nedeniyle Teodara tarafından uyarılır. Fakat Mara Hatun tanımadığı Teodara'nın boğazına hançer getirerek olan biteni öğrenmeye çalışır. 

Mehmed, Osmanlı sarayındaki hain ile ilgili bilgi alır. Şehzade Orhan'a yüksek mertebeli bir kişinin yardım ettiğini öğrenen Mehmed, büyük merak ve kuşku içerisine girer.

Mehmed Bir Cihan Fatihi, merakla beklenen yeni bölümüyle 10 Nisan Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

Mehmed Bir Cihan Fatihi, son bölümde neler oldu?

Tahta çıktıktan sonra en büyük hayali Konstantiniyye’yi fethetmek isteyen 

, hummalı bir çalışmanın içine girer. Osmanlı sarayına getirilen Eleni’nin, gizli çalışmalarını gördüğünü anlayan Mehmed onu öldürmeye kalkmıştı. Öyle ki Eleni’nin öldüğünün zannedilmesini istemişti. Hakikat ise tamamen farklıdır. Mehmed, Eleni’nin kendisine yardımcı olmasını ister. Mega Dük Notaras’ın kızı olan Eleni’nin, Konstantiniyye’yi kendisine en iyi anlatabilecek kişi olduğunun farkındadır. Ondan canını bağışlaması karşılığında Konstantiniyye’yi tüm detaylarıyla anlatmasını ister.

Mehmed daha çocukken, Yeniçerilerle bir olup tahttan indirten Çandarlı Halil Paşa da Mehmed’in tahta yeniden çıkmasından rahatsızdır. Üstelik İshak Paşa ile birlikte Mehmed’in hedefinde olduklarının bilincindedir. Mehmed’in kendilerine karşı yapacağı hamlelerin önüne geçmek isteyen Çandarlı Halil Paşa, gizli planının ne olduğunu öğrenmek ister. Mehmed, Osmanlı sarayındaki herkese güvenemeyeceğini bilmektedir. Mehmed, başta Çandarlı Halil Paşa olmak üzere herkesten gizli bir plan yapmaktadır. Konstantiniyye’nin fethi için harekete geçmeye hazırlanan Mehmed, Zağanos Paşa, Şahabettin Paşa, Mimar Muslihuddin ve Akşemsettin’in desteğine ihtiyaç duyar.

Daha önce 28 kez denenmesine rağmen fethedilemeyen Konstantiniyye, bu kez fethedilecek mi? Bizans İmparatorluğu’nun giriştiği karşı hamle nasıl sonuçlanacak? Melike, sarayda gördüğü Eleni’nin ne için Mehmed’in yanında yer aldığını öğrenebilecek mi? Çandarlı Halil Paşa, Mehmed’i tahttan indirebilmek için ne yapacak?

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

EN SIKI TAKİPÇİ
Mehmed karakterine Kenan İmirzalıoğlu hayat vermektedir

FRAGMANLAR