X
X

13 Nisan 2016 Genç Bakış Fragmanı

1,691 kez izlendi • 12 Nisan 2016

İSLAMİYET VE BİLİM İLİŞKİSİ GENÇ BAKIŞ'TA...

"İslamiyet ve Bilim ilişkisi" felsefe profesörü Caner Taslaman ile bu hafta Abbas Güçlü İle Genç Bakış'ta konuşuluyor. Sosyoloji, din ve bilim alanında çeşitli çalışmalar yapan, evrim üzerine çalışan Caner Taslaman, öğrencilerin merak ettiği her soruya Abbas Güçlü ile Genç Bakış'ta cevap veriyor..

Bilimle-din çatışır mı?  Bilim ile ilgilenmek inançsız olmayı gerektirir mi?  Kur'an nasıl bir evren tablosu çizmektedir? Kur'an'ın çizdiği bu evren tablosu bilimle ne kadar uyumludur? Bir Müslüman evrimci olabilir mi? Aklımızı kullanmazsak ne olur? Kur'an aklın sınırlarını nasıl çiziyor? Bilim her şeyi açıklayabilir mi? İslam’ın ilk yüzyıllarındaki bilimsel başarı nasıl gerçekleşti? Günümüzün Müslüman toplumları neden bilimsel gelişmelerden geri kaldı? Kuran’ın içinde mucizevi ifadeler var mı? Akıl dini olan İslam bugün neden farklı şekilde yaşanıyor? İnanç bilimin önüne mi geçti?

Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr Caner Taslaman’ın konuk olacağı Abbas Güçlü İle Genç Bakış 13 Nisan Çarşamba gecesi Kanal D’de…

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR