X
X

22 Aralık 2015 Genç Bakış Fragmanı

1,205 kez izlendi • 22 Aralık 2015

Güneydoğu'da yaşananlar, Rusya krizi, gazetecilerin tutuklanmaları, Başkanlık sitemi tartışmaları, Anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanının referandum önerisi, terör örgütü ile mücadele… Türkiye’nin  gündemi an be an değişirken sorular, sorunlar da çoğalıyor. Tüm bu sorulara Ak Parti Milletvekili  Burhan Kuzu Genç Bakış’ta  cevap veriyor. 

Başkanlık sistemi yeniden Türkiye’nin gündemine girdi mi? Cumhurbaşkanı’nın çift referandum önerisi ne anlama geliyor?  Başkanlık, Yarı Başkanlık ve Partili Cumhurbaşkanı Sistemleri ne demek?  Parlamenter Sistem tıkandı mı?  Muhalefetin destek vermediği bir Anayasa yapılabilir mi?  Başkanlık Sistemi ve Anayasa değişikliği üzerinde toplumsal mutabakat sağlanabilecek mi?  Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda alınan yanlış kararlar için tazminatlar ödenecek mi? Genel olarak bir hukuk reformu gündemde mi?

Anayasa Profesörü Ak Parti Milletvekili Burhan Kuzu, Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta öğrencilerle beraber Türkiye Gündemini masaya yatırıyor. Genç Bakış 23 Aralık Çarşamba gecesi canlı yayınla Kanal D'de!..

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR