X
X

24 Şubat 2016 Genç Bakış Fragmanı

1,008 kez izlendi • 23 Şubat 2016

GÜNEYDOĞU’DA NELER OLUYOR?

Sınırlar içinde ve dışında artan şiddetli çatışmalar güvenlik başlığını hayatımızın merkezine  oturttu. Bölgede yaşanan sıcak çatışmalara  tanık olan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta, Türkiye ve Suriye içinde yaşanan çatışmaları anlatıyor.

Ankara'da 28 canımıza mal olan terör saldırısının mesajı ne?  Saldırıyı üstlenen TAK'ın PKK ve YPG ile ilişkisi var mı? PKK çatışmaları ve terörü büyük şehirlere taşımaya mı çalışıyor? Operasyonların bu kadar uzun sürmesinin ve çok şehit verilmesinin nedeni ne? Kandil, Öcalan'ı devre dışı mı bıraktı? Silahsız çözüm artık mümkün değil mi? ABD ve Rusya, Suriye'de kürt kartını nasıl oynuyor? Washington, Türkiye'nin itirazlarını neden görmezden geliyor? Suriye'de yaşananlar bağımsız bir "Kürt Devleti"nin  ayak sesleri mi? Bölgede bir Kürt Devleti kurulursa bu Türkiye’yi nasıl etkiler? Bölgede ateşkes sağlanacak mı? ABD ve Rusya’nın bu isteğine teröristler uyacak mı? Türkiye silah üretiminde ve silah ticaretinin neresinde? Kendi silahımızı üretebiliyor muyuz?

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar 24 Şubat Çarşamba gecesi Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ta tüm bu sorulara cevap veriyor. Genç Bakış canlı yayınla Kanal D’de!…

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR