X
X

Umutsuz Ev Kadınları’nda Kim Kimdir?

02.10.2011 Pazar 11:03 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Umutsuz Ev Kadınları, bu akşam Kanal D'de

2 Ekim Pazar akşamı Kanal D ekranlarında başlayacak olan Umutsuz Ev Kadınları, hikâyesi ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Umutsuz Ev Kadınları 1. bölüm tanıtımını izlemek için TIKLAYIN

Medyapım tarafından Kanal D ekranlarına hazırlanan Umutsuz Ev Kadınları'nın kadrosunda, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder ve Songül Öden'in yanısıra Serhat Tutumluer, İncilay Şahin, Erdal Bilingen, Cenk Ertan, Devrim Özder Akın, İlker Kurt ve Metin Büktel gibi isimler yer alıyor.

 

İşte merakla beklenen Umutsuz Ev Kadınları'nın Karakterleri!

NERMİN - Bennu Yıldırımlar

Vazgeçemediği takıntılarıyla ailesine hayatı zindan ederken, komşuları ve arkadaşları onu mükemmeliyetçi, dominant, disiplinli, aklı başında, hayat tecrübesi geniş, ev ve yemek işlerinde becerikli, nerede nasıl davranılacağını iyi bilen, kuralları ve prensipleri olan, otoriter bir kadın olarak tanır. Çoğunlukla arkadaş grubu içinde son sözü o söyler ve çevresi onun fikirlerine önem verir. Her şeyi kontrol altında tutmaya, insanları ve olayları yönetmeye, yönlendirmeye çabalar.

Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri, dış görünümüne de yansır. Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmışçasına tertipli ve düzenli giyinir.

Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösterir. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramaz. Bazen gözü tavandaki bir lekeye,  bazen de kopuk bir gömlek düğmesine takılır. Bunları düşünürken hayattan ve zamandan adeta kopar, uzaklaşır.

ELİF - Ceyda Düvenci

Mesleğinde hırslı ve başarılı olan Elif, çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu. Herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözüyle bakıyordu. İlk çocuğuna hamile iken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi. Kariyerini geride bırakmış. Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.

Çocuklarla uğraşmanın, iş hayatından daha zor olduğuna inanıyor. Zaman zaman kariyerini yarım bırakmış olmanın burukluğunu yaşıyor. Çocuklarını kontrol etmekte, onlar üzerinde otorite sağlamakta zorlanıyor. Fakat kolay pes etmeyen, karşılaştığı sorunlarla mücadele etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahip. Çocuklarını zapt edebilmek için alışılmadık yöntemlere başvurduğu da oluyor.

ZELİŞ - Evrim Solmaz

Her zaman bakımlı, seksi  ve güzel. Her an podyumda yürüyormuş gibi burnu dik, yürüyüşü havalı. Tüm gözlerin kendi üzerinde olduğunu düşünecek kadar da güzelliğinden emin. Her şeyin değerini parayla ölçecek kadar gösterişe ve lükse düşkün.

Amacına ulaşmak için küçük yalanlara hatta zaman zaman tehlikeli işlere kalkışabiliyor. Son zamanlarda hayallerinin, beklentilerinin yarım kaldığını, istediği hayatın bu olmadığını çok sık düşünüyor.  

Zeliş, kocası Kudret’le evlenmeden önce, Ayvalık’ta düzenlenen bir festivalde “Zeytin Güzeli” seçilmişti. Tek hayali ünlü bir manken olmaktı. “Kız kısmı evinde gerek” diyen babası onun tüm hayallerini söndürmüş, karşılarına çıkan zengin damat adayı Kudret’le evlendirmişti. Zeliş ne olup bittiğini anlayamadan kendini evli bulmuştu. Sonradan görme zengin ve aşırı kıskanç kocası, onu evine bir süs eşyası gibi yerleştirmiş, parasıyla onun sevgisini kazanmaya çalışmıştı.

EMEL - Özge Özder

İki evlilik yapmış. İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş. Oynak ruhlu, cilveli, seksi ve şuh görünme meraklısı. Yeniden evlenmek istiyor. Koca adaylarını değerlendiriyor. Son gözdesi, mahalleye yeni taşınan Sinan!  Rakibi Yasemin’e karşı ise acımasız.

YASEMİN - Songül Öden

Yakın zamanda, kendisini aldatan eşi Kenan’dan ayrılan Yasemin, kızı Gamze ile beraber yaşıyor. Modelistlik yaparak geçiniyor. Genellikle çizimlerini evde yapıyor. Güzel fakat gösterişten uzak, spor giyimli, yaşına göre genç gösteren bir kadın.

Yardımsever ve güvenilir. Bazen iyi niyetten ziyade, saflığa varan sakarlıkları ile başına olur olmaz işler açıyor. Elinde olmadan yanlış anlaşıldığı ya da zor duruma düştüğü durumlar oluyor. Sebep olduğu basit olayları düzeltmeye çalışmaktan çok gizlemeyi yeğliyor. Bu durum da işlerin daha fazla büyümesine ve karışık bir hal almasına neden oluyor. Kızı Gamze ile ilişkileri anne kız ilişkisinden öte, iki can yoldaşı gibi. Karşılaştığı zorluklarla baş etmeyi, sakar davranışlarından sıyrılmayı çoğunlukla kızı sayesinde başarıyor.

Eşinin kendisini genç bir kızla aldatmasını hala kabullenemeyen Yasemin'in uzun zamandır kalbi boş.

SİNAN - Serhat Tutumluer

40 yaşında. Yakışıklı, çekici, kibar. Mahalleye gizli bir amaç için taşındı fakat kendisini elektrik mühendisi olarak tanıttı. Handan’ın ölümüyle ilgili bazı sırların peşinde.

BEHÇET - Erdal Bilingen

Nermin’in kocası. Doktor. Kendisine ait küçük bir muayenehanesi var. Karısının takıntılarından, her şeyi kontrol etme isteğinden fazlasıyla bunalmış durumda. Nermin’den ayrılmak istiyor.

CEMİL - Metin Büktel

Handan’ın kocası. Oğlu Mert (Batuhan Karacakaya) ile yaşıyor. Sert bir mizaca sahip. Duygularını saklayan, soğuk bir yapısı var.

Karısının ölümünden sonra şüphe uyandıran davranışları dikkatleri üstüne çekiyor.

KUDRET - Cenk Ertan

Zeliş'in kocası. Egeli, sonradan zengin olmuş bir ailenin küçük oğlu. Çocukluğu yoksul geçmiş, on altı on yedi yaşındayken aile belini doğrultunca o da para yüzü görmüş.

Arabayla hız yapmak, pavyon âlemlerine takılmak gibi alışkanlıklar edinmiş. Konforuna düşkün. Her şeyi parayla satın alacağını düşünüyor.

Aşırı kıskanç ama karısını aldatmaktan çekinmiyor.

ÖMER - Devrim Özder Akın

Elif’in kocası. Tıbbi mümessil. Karısını çok seviyor, ona düşkün. Tam bir aile babası. Çok yoğun çalışıyor. İl il dolaşıyor.

KENAN - İlker Kurt

Yasemin’i genç bir kıza aşık olarak terk eden eski koca. Şimdi nişanlısı olan Sibel’le gençlik aşkı yaşar gibi gezip tozuyorlar. Bu da Yasemin’i delirtiyor. Nafaka konusunda ihmalkâr. Kızı Gamze ile ilişkisi de çok sağlam sayılmaz.

SEVİM - İncilay Şahin

50’li yaşlarda. Dedikoducu, kurnaz, uyanık, çıkarcı, fitneci. Mahallede olup biteni takip eden ve laf dağıtan bir kadın. Emekli maaşıyla geçiniyor, yalnız yaşıyor.