X
X

Yeni Hayat 8. Bölüm Özeti

21.10.2020 Çarşamba 11:25 (Güncellendi: 22.10.2020 - 14:58)

Adem ve Yasemin kurdukları planı gerçekleştirebilecekler midir? Yeni Hayat yeni bölümüyle Perşembe akşamı 20.00'de Kanal D'de!

Nevin, Yasemin ve Adem’i yakınlaşmış bir şekilde görünce kıskançlık ve hayal kırıklığıyla eve gider. Adem, Nevin’e durumu açıklamak istese de Nevin Adem’i dinlemez. Bu arada Timur’un Yasemin’e imzalattığı boşanma belgeleri Yasemin’in eline geçer. Yasemin şaşkındır. Timur boşanmayla birlikte mal varlığını da Yasemin’e bırakmıştır. Yasemin Timur’un neyi hedeflediğini anlayamaz. Ama içini bir korku kaplar ve hem kendini hem de Adem’i korumak için harekete geçer. Nevin içinde biriktirdiği kıskançlığı  bastıramaz ve Timur’a Adem ve Yasemin’in çok yakın olduklarını söyler. Timur, Nevin’in yüzüne farklı şeyler söylese de içten içe Yasemin ve Adem’e öfkelenmiştir. Kıskançlık krizine girer.

Yasemin ilk defa ev halkını şaşırtacak bir hamle yapar. Zaten boşanmayla çalkalanan ev halkı Yasemin’in bu hareketiyle iyice sarsılır.  Furkan da eniştesinin karşısına geçip hesap sorar. Diğer yandan Ferda eve iyice yerleşmeye başlar. Boşanma sırrını öğrenince Nesibe’ye karşı bunu kullanarak Fatma’nın yerini almaya çalışır. Yasemin boşanma gerçekleştiği için kaçmaya karar verir ve Adem’den  yardım ister. Adem kabul eder.  Yasemin gitmeden önce Timur’u son bir darbeyle sarsmak ister. Adem ve Yasemin kurdukları planı gerçekleştirebilecekler midir? Yasemin, Timur’dan kurtulabilecek midir?

-----------------------

Yeni Hayat Episode 8 Summary

Will Adem and Yasemin be able to carry out their plan? Yeni Hayat returns on Thursday at 8 pm on Kanal D!

When Nevin sees the chemistry between Yasemin and Adem, she heads back home in disappointment and frustration. Even if Adem tries to explain the situation to Nevin, she does not listen to him. In the meantime, Yasemin gets hold of the divorce papers that Timur made her sign. Yasemin is confused because Timur put all his assets on Yasemin’s account. Yasemin cannot figure out what Timur aims for. She feels afraid and takes action to protect herself and Adem. Nevin cannot suppress her feelings and tells Timur how close Adem and Yasemin are. Timur does not show Nevin his true feelings but he is terribly mad at them deep inside. He gets in a fit of jealousy.

Yasemin makes a move that will startle the residents in the house. Having already been distressed by the divorce, the residents of the house are shaken by Yasemin’s move. Furkan corners his brother-in-law and questions him. On the other hand, Ferda starts to settle down in the house. When she finds out the secret about the divorce, she tries to replace Fatma using the secret against Nesibe. Yasemin decides to run away because she is officially divorced. She asks for help from Adem. Yasemin wants to inflict a heavy blow to Timur before leaving. Will Adem and Yasemin be able to carry out their plan? Will Yasemin be able to get rid of Timur?

Yeni Hayat Episode 8 Web Special –2 / Yeni Hayat 8. Bölüm Web Özel Fragmanı - 2

YENİ HAYAT VİDEOLARI