X
X

Vatanım Sensin 27. Bölüm

Vatanım Sensin 27. Bölüm izlemek istiyorsanız, tam bölümü burada bulabilirsiniz.

İşte Vatanım Sensin son bölümden tüyolar!

Misak-ı Milli kararlarının kabul edilmesi, İngiliz Charles Hamilton ve Yunan Ordusu’nun kendilerini mağlup hissetmelerine yol açar. Rıza Bey’in oğlu Mahir’in kendisini feda etmesi sonucu, yapılan oylama Türk halkı için yeni bir başlangıç olur. Hamilton, Rıza Bey’in bu kararının sorumlusu olarak Mirliva Tevfik’i görür. Mağlubiyetin sorumlusunun Tevfik olduğunu düşünen Hamilton, gizli planını harekete geçirmeye karar verir. Bu planı uğruna Yunan Ordusu Kumandanı Vasili ile iş birliği yapmak ister.

Hamilton, aynı zamanda kendileri için büyük tehlike olduğunu düşündüğü Azize’yi de ortadan kaldırmayı planlamaktadır. Tevfik’in ona karşı hassasiyetini anlayan Hamilton, güç durumdan kurtardığı ve Angela adını verdiği Eftalya’dan, Azize’yi zehirlemesini ister. Yörüklere yardım etmek için giden Azize, etrafında Eftalya’yı bulur. Eftalya, vereceği kararla hiç beklemediği bir sonuçla yüzleşmek zorunda kalır.

Öte yandan Stavros, hiçbir zaman güvenmediği Cevdet’i takip etmeye başlar. Bu takibi sonucu tahminlerinde haklı çıktığını görse de büyük bir sürprizle karşılaşır. Yunan Ordusu’nun peşinde olduğunu bilen Leon, Hilal ve kuvvacılara katılma niyetindedir. Hiçbir zaman yanlarında olmasını istemeyen Mehmet, bir kez daha Ali Kemal ve Hilal ile karşı karşıya gelir.

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

EN SIKI TAKİPÇİ
Amasya Genelgesi, 1919 yılında toplanmıştır

FRAGMANLAR