X
X

Haluk Levent, Bir Fırtına Tuttu Bizi türküsü ile Vatanım Sensin son bölüme damgasını vurdu

06.04.2017 Perşembe 09:17 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 6 Nisan Perşembe 2017 akşamı yayınlanan son bölümünde; Haluk Levent'in seslendirdiği "Bir Fırtına Tuttu Bizi" türküsü, izleyiciyi duygulandırdı. Cevdet hakkındaki hakikati öğrenen Tevfik, Vasili ile görüşür. Tevfik, Cevdet'in gizlediği gerçeği Vasili'ye söylemez. Tevfik'in planı ne? Öte yandan Azize ile Tevfik, bir izdivaç kurarlar. Cevdet'in engelleyemediği bu izdivaç, Tevfik'i güçlü konumuna getirir. Sivas Kongresi kararları İzmir'in her yerinde yankılandı.

Vatanım Sensin son bölümde neler oldu?

Eşref Paşa’nın yolladığı mektubu türlü oyunlarla değiştiren Tevfik, amacına ulaşır. Azize’ye kuvvacıların başına kendisinin geçeceğine dair yazılmış bir mektup verir. Azize, mektubu okumasına rağmen Cevdet’in gerçekleri sakladığını düşünür. Bunu Tevfik ile paylaşmaya çekinmeyen Azize, Tevfik’in hakikati bildiğinden habersizdir.

Cevdet ile yüzleşen Azize, bir şeyler sakladığını düşündüğünü açıkça dile getirir. Azize’nin bu söylemleri karşısında sessiz kalan Cevdet, gizemini korumaya kararlıdır. Tevfik ise vakit kaybetmeden Azize ile izdivaç kurmak için harekete geçer. Cevdet, Azize'yi engelleyemez ve görevi uğruna karısını kaybeder. Azize ve Tevfik'in nikah kıydığı anlarda Cevdet yıkılır.

İşte o sahneye damgasını vuran, Haluk Levent'in sesinden "Bir Fırtına Tuttu Bizi" türküsü!

Tevfik ise öğrendiği gerçekleri bir an önce Vasili ile paylaşmak ister. Yunan Ordusu içine giren Cevdet’in aslında Eşref Paşa için çalışan bir vatansever olduğunu açıklamak isteyen Tevfik, bunu şimdilik saklamaya karar verir. Cevdet ile Tevfik, tüm bu olanların yanında yine karşı karşıya gelir. Tevfik, Vasili'ye kuvvacıların yerini bildiğini söyler. Yunan Ordusu ile kuvvacıların karşı karşıya gelmesi nasıl sonlanacak?

Yıldız, Leon ile evlenme hayali kurarken beklemediği bir karşılık alır. Yıldız, Leon'un bu kararı karşısında güç bir duruma düşer.

 

VATANIM SENSIN VİDEOLARI