X
X

Vatanım Sensin 28. Bölümde Hilal, Leon'un gerçek vazifesini öğreniyor! Vatanım Sensin 29. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

18.05.2017 Perşembe 10:17 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 18 Mayıs Perşembe 2017 akşamı yayınlanan bölümünde Hilal, annesi Azize ile dertleşiyor; Leon’a olan duygularını dile getiriyor! Cevdet’in vazifesi hakkındaki hakikatleri bilen Azize, kızı Hilal’e ne tepki verdi? Leon, babası Vasili ile görüştükten sonra ne yaptı? Yörüklere yapılan katliamın suçu kime atıldı? Azize ile Cevdet'in yeni planı ne oldu? Yüzbaşı Yakup'un, Azize'ye getirdiği malumat ne?

Yörüklere yapılan katliam sonucu olay yerine gelen Cevdet, intikam yemini ederken Yunan Teğmen Stavros tarafından gerçek kimliği öğrenilmişti. Hakikat, aynı zamanda Azize de öğrenmişti. Stavros’un Cevdet’i öldürmek için silahını doğrulttuğu sırada Azize’nin kurşunuyla ölmesi, Cevdet ile ilk defa yüzleşme fırsatı yaratır. Artık hakikat ortadadır ve Cevdet’in vatanı uğruna Yunan Ordusu içinde yer aldığını öğrenir. Büyük bir şaşkınlığa uğrayan Azize ile Cevdet arasında artık hiçbir sır kalmamıştır.

İngiliz Charles Hamilton ile Yunan Ordusu Kumandanı Vasili’nin iş birliği sonucu, binlerce masum can hayatını kaybeder. Mirliva Tevfik, bunu kuvvacıların üzerine yıkmaya hazırdır. Ta ki Salih ve dayısının ona karşı çıkışına kadar… Tevfik, acımasızca engel olarak gördüğü adamı öldürür. Salih, oradan kaçarak canını kurtarmaya çalışır. Yörüklere yapılan katliamın yankıları tüm İzmir’de duyulur. İç isyanın yorgunluğunu üzerinden atamayan İzmir, bu katliamın kuvvacılar tarafından yapıldığı haberiyle çalkalanır. Ali Kemal ve kuvvacılar bunun doğru olmadığını dile getirseler de halkta büyük bir karmaşa hakimdir.

Babası Vasili için kuvvacıların içine sızan Leon’un da kafası karışmıştır. Bu katliamın arkasında kimlerin olduğunu öğrenmek isteyen Leon, Vasili ile yüzleşmeye hazırdır. Tevfik her fırsatta kuvvacıları suçlamaya devam eder. Azize’nin hakikatten habersiz olduğunu düşünen Tevfik, evlerinde de bunu dile getirir. Başta Azize olmak üzere çocukları da itimat etmezler. Tevfik ile Hamilton, yeni bir iş birliğine hazırlanırlar. Lakin bu defa önlerinde bir engel vardır.

Yüzbaşı Yakup da Azize’nin de içinde olacağı yeni bir plan hazırlığındadır. Artık İzmir’deki durum her zamankinden daha kötüdür ve yapılacaklar için fazla geç olmadan harekete geçilmelidir. Cevdet’in gerçek vazifesini öğrenen Azize, onunla birlikte hareket edecektir. Yapılacak yeni plan, bir ulusun bağımsızlığı için büyük bir adım olacaktır.

 

VATANIM SENSİN VİDEOLARI