X
X

Vatanım Sensin 40. Bölümde Leon bombalı saldırıda ölecek mi? Vatanım Sensin 41. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

11.01.2018 Perşembe 10:04 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 11 Ocak 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Dağıstanlı’nın zorla tuttuğu İsmet Paşa’yı kurtarmak isteyen Cevdet harekete geçmeye hazırlanır. Yakalanan Mehmet, idam edilmeden önce kurtulmanın planlarını yaparken, Yunan Ordusu ile birlikte hareket eden Leon’u kötü bir hadise beklemektedir.

İstanbul ve Ankara hükümetlerinin ayrı fikirde olmaları, tüm Anadolu’da kendisini hissettirmeye devam eder. Yunan General Filippos, Türkler arasındaki bu iç savaştan büyük bir zevk duymaktadır. Zira kendilerinin zayiat vermeden sonuca ulaşabileceklerini düşünür.

İsmet Paşa’nın, Dağıstanlı’nın çiftliğinde tutulması Ankara Hükümeti tarafından kötü karşılanır. Mustafa Kemal Paşa’dan, Cevdet’e gelen telgraf harekete geçmelerine sebep olacaktır. Cevdet ile Yakup, İsmet Paşa’yı kurtarabilmek için zekice bir plan yapmalılardır. Dağıstanlı’nın düzenli orduya katılmayı reddetmesi üzerine İzmir’e gelen İsmet Paşa, akılları çelinen askerleri geri götürmeyi istemiştir. Bu hedefine ulaşamazken Dağıstanlı ile fikir birliğini de sağlayamamışlardı.

Mehmet’i kurtarmak için Leon’dan yardım isteyen Hilal, bunun mümkün olmayacağını öğrenir. Leon, Hilal’i korumak zorunda olduğunu söylese de Hilal tarafından anlayışla karşılanmaz. İkili arasındaki hararetli konuşma beklemedikleri şekilde sonuçlanır. Cevdet, Hilal ile Leon’un münasebetini öğrenir ve bundan duyduğu memnuniyetsizliği Leon’un yüzüne söyler.

Yunan Ordusu tarafından yapılan baskında yakalanan Mehmet için idam kararı çıkar. Hilal ve kuvvacılar, Mehmet’i kurtarabilmek için bir plan yapmak zorundadırlar. Mehmet’in planı ise Yunan Ordusu’nun intikal edeceği yerlere bomba yerleştirmektir. Leon’un da orada olacağını bilmesine rağmen yapılacak bir şey olmadığını düşünür. Üstelik bu planı Hilal’in mani olacağını bildiği için saklamak isterler.

Vatanım Sensin 41. Bölüm Fragmanı yayında!

Tevfik, hayatta kalabilmek için bildiği büyük sırrı Cevdet'e söylüyor! 

VATANIM SENSIN VİDEOLARI