X
X

Vatanım Sensin 45. Bölümde Mustafa Kemal Paşa’ya karşı suikast girişimi! Vatanım Sensin 46. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

15.02.2018 Perşembe 10:17 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 15 Şubat 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Yunan Ordusu karşısında mağlup olan Türk Ordusu, tüm İzmir’i derin bir acıya boğar. Dağıstanlı’nın ihaneti sonrası az sayıda askerle mücadele etmek zorunda kalan Türk Ordusu, birçok kayba uğrar. Yunan Kumandan Filippos, Ankara’ya kadar ilerleyeceklerini ifade ediyor.

Türk Ordusu, Yunan Ordusu ile karşılaştığı harpten mağlup ayrılır. Dağıstanlı’nın son anda ihaneti sonrası büyük eksiklere rağmen bu savaşa giren Türk Ordusu, büyük kayıplarla ayrılır. Bu kayıplar, Milli Mücadele için büyük umutları olan Türk halkını derin bir acıya boğar. Bunu öğrenen Mustafa Kemal Paşa, Batı Cephesi’ni ziyaret etmeye karar verir. Halkın yeniden umut edebilmesi için çok önemli olan bu ziyaret, Dağıstanlı’nın da hedefi olur. Dağıstanlı, Mustafa Kemal Paşa’ya suikast girişiminde bulunmaya hazırlanır. Bunu öğrenen Cevdet ise Dağıstanlı’ya engel olmaya çalışır.

Yunan Kumandan Filippos ise galibiyet sarhoşu olmuştur. Ankara’yı alacaklarını dile getiren Filippos, İzmir’deki Yunan halkını galeyana getirir. Filippos’un yanında yer alan Cevdet, ilk defa kendisini bu denli çaresiz hissetmektedir.

Vatanım Sensin Son Bölüm

Öte yandan bebeğine kavuşan Azize, bunu tüm ailesiyle paylaşır. Öldü zannettikleri bebeklerini sapasağlam kucaklarına alan aile, büyük bir sevinç yaşar. Ailenin dağıldığı düşünülürken, yeniden bir araya gelmesi herkesi mutlu etse de İzmir’deki mücadele çok dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatır.

VATANIM SENSIN VİDEOLARI