X
X

Vatanım Sensin 46. Bölümde Cevdet ve ailesi en zor sınavını veriyor! Vatanım Sensin 47. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

22.02.2018 Perşembe 09:49 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 22 Şubat 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Yunan Kumandan Filippos, Dağıstanlı’dan gelen mektupla Cevdet’in Türklere çalıştığını öğrenir. Yunan Ordusu’na karşı yapılan bu ihanet karşısında Filippos, harekete geçiyor; Cevdet zor bir karar vermek zorunda kalıyor!

Türk Ordusu’na ihanet eden Dağıstanlı, önemli bir mağlubiyet alınmasına sebep olmuştu. Kibir ve hırslarından arınamayan Dağıstanlı, Batı Cephesi’ni ziyaret etmek için gelen Mustafa Kemal Paşa’ya da suikast girişiminde bulunmaya çalışmıştı. Cevdet, Dağıstanlı’yı engellemişti ve onun hedefi haline gelmişti. Dağıstanlı ölmeden önce yazdığı bir mektupla tüm hakikati Yunan Filippos’a iletir. Yunan Kumandanı, Dağıstanlı’dan aldığı mektupla büyük bir şaşkınlık yaşar. Zira Dağıstanlı’nın yazdığı satırlarda Cevdet’in Türk Ordusu için mücadele ettiği yazılıdır.

Filippos, bu hakikat karşısında önemli bir karar alır. Cevdet ve ailesi, kendilerine karşı çevrilen oklar karşısında mücadele etmek zorunda kalırlar. Filippos, Cevdet’in güvenilirliğini ölçmek ister ve onu zor bir karar alması için mecbur bırakır. Cevdet, ailesi ve vazifesi hakkında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Öte yandan İzmir’e getirilen dev toplar, savaşın gidişatını belirleme hususunda büyük önem arz etmektedirler. Bu durumdan haberdar olan Cevdet, tehlikenin de farkındadır.

Azize, kalacak bir yer bulsa da o ve bebeği Mehmet için tehlike devam etmektedir. Yunan Kumandan Filippos’un oğlu Aleksi, Mehmet bebeğin peşine düşer ve herkesi şaşırtacak bir karar alır.

VATANIM SENSİN VİDEOLARI