X
X

Vatanım Sensin 48. Bölümde Leon, Cevdet’i öldürecek mi? Vatanım Sensin 49. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

15.03.2018 Thursday 10:00 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 15 Mart 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Cevdet’in kuvvacı olduğunu anlayan Leon, onunla yüzleşiyor ve silahını çekiyor! Cevdet ise hakikati açıklıyor ve birlikte omuz omuza savaşmayı teklif ediyor! Leon, babası Vasili’nin katili olarak gördüğü Cevdet’i affedebilecek mi?

Yunan Ordusu’na kendisini yeniden kabul ettiren Cevdet, artık daha dikkatli olması gerektiğinin farkındadır. İngiliz ajan Charles Hamilton’ın foyasını öğrenen Cevdet, onu öldürür ve Yunan Ordusu içindeki vazifesine geri döner. Fakat Cevdet’in önündeki engel bu kez Leon’dur. Cevdet’in bir vatanperver olduğunu öğrenen Leon, babası Vasili’nin de onun yüzünden öldüğünü düşünür. Cevdet ise Türk halkı için mücadele ettiğini itiraf eder. Bu itirafın akabinde birlikte aynı amaca hizmet ettiklerini belirtir. Büyük bir ikileme düşen Leon, ne yapacağını bilemez bir hale gelir.

İzmir ise tam anlamıyla bir yangın yerine dönüşmüştür. Türk halkı, topraklarını Yunanlara kolay kolay teslim etmeyecektir ve direniş giderek büyür. İzmir’deki duvarın kırmızı ve beyaza boyanması, Yunan Ordusu içinde büyük bir krize sebep olur. Yunan Kumandanı Filippos’un yaptıkları sorgulanmaya başlanır.

Öte yandan İsmet Bey, Milli Mücadele’nin fitilini İzmir’de ateşler. Artık savunma değil, taarruz zamanıdır. Türk halkının beklediği an gelmiştir ve vatanlarını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar.

VATANIM SENSIN VİDEOLARI