X
X

Vatanım Sensin 51. Bölümde Hilal'in ölüm kalım savaşı herkesi perişan ediyor! Vatanım Sensin 52. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

05.04.2018 Perşembe 10:12 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 5 Nisan 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde vurulan Hilal, hastanede yaşam savaşı veriyor; Yunan Adonis onu öldürebilmek için doğru zamanı bekliyor!

Hilal ile Leon’un evlendiğini öğrenen Yunan Kumandanı Filippos ile albay Adonis, ikiliyi ayırmak için harekete geçmişlerdi. Adonis, Hilal’i ortadan kaldırmanın planlarını yapmış ve Filippos’un da bu konuda desteğini almıştı. Hilal ve kuvvacı arkadaşları, bir gece yarısı savaşta yaralananlar için yardım toplarlarken, Adonis ve diğer Yunan askerlerinin kendilerini takip ettiklerinden habersizdirler. Gece yarısı sokak ortasında silahlar çekilir ve Hilal sırtından vurulur. Hilal, kanlar içinde yere yığılır.

Her yerde Hilal’i arayan Leon, gördüğü manzara karşısında şoka girer. Hilal’i vakit kaybetmeden hastaneye götürür. Hastaneye gelen Cevdet perişan olur. Hilal’e hiçbir zaman gerçek kimliğini söyleyemeyen Cevdet, içinde biriktirdiği sırları baygın haldeyken itiraf eder. Hilal’in ölüm kalım savaşı verdiğini öğrenen Azize, Hasibe ana ve Yıldız da çok zor dakikalar geçirmeye başlarlar.

Hilal’i öldüremeyen Adonis ise yarım kalan işini tamamlama derdindedir. Hilal’in hastanedeki odasına giden Adonis, onu öldürmek için yeniden harekete geçecektir. Cevdet ise Mustafa Kemal Paşa tarafından vazifelendirir. Bu kez vazifesinde çok dikkatli olmak zorundadır. Zira Yunan Ordusu’ndan gizli gerçekleştireceği vazife, Milli Mücadele için büyük önem arz etmektedir.

Vatanım Sensin 50. Bölüm'de; Yunan Ordusu’ndan çalınan telsizler sayesinde Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı, İzmir’de yankılanmış, marşın okunması tüm Türk halkını bir araya getirerek Milli Mücadele için oldukça önemli adımlar atılmasını sağlamıştı.

Aynı zamanda Türk Ordusu’nun Yunanlar karşısında aldığı galibiyetler, Yunanların geri çekilmesine sebep olmuştu. İşgalci devletlerin giderek köşeye sıkışması, Mustafa Kemal Paşa’nın doğru hamleleriyle yeni zaferlerin habercisi olmuştu. Yunan Kumandanı Filippos, alınan mağlubiyetlerden tedirgin olmuş,  Yunan Kralı Konstantin ve karısı Sofia, vaziyeti görmek için İzmir’e gelmişti. Konstantin, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığa uğrayarak, geri adım atılması için harekete geçmişti.

İsmet Bey ise taarruz emri vermiş, Türk Ordusu, düşmanı yurttan atmak için harekete geçmenin adımını atmıştı.

Leon, ölümle pençeleşen Hilal'i hastaneye yetiştirirken her şeyden habersiz Cevdet de, Mustafa Kemal’den mühim bir emir alır. Kızının durumuyla kahrolmasına rağmen vazifesine dönmek zorundadır. Görevi, Güney Cephesi’ni kapatacak barış görüşmeleri için İzmir’den Ankara’ya geçecek Fransız heyetinin güvenliğini sağlamaktır ancak bir cinayet tüm planları altüst eder.

Olaydan şüphelenen Cevdet cinayeti araştırdığında büyük bir komplonun ortasında olduklarını anlar. Şimdi Cevdet Filipos’un hain planını bozmalı ve bu sayede barıştan vazgeçmek üzere olan Fransızları Ankara’ya gitmeye ikna etmelidir.

VATANIM SENSİN VİDEOLARI