X
X

Vatanım Sensin 52. Bölümde Cevdet, intikamını alabilecek mi? Vatanım Sensin 53. Bölüm Fragmanı yayınlandı mı?

12.04.2018 Perşembe 10:01 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 12 Nisan 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Cevdet, kızı Hilal’in felç kalmasına sebep olan suçlunun peşine düşüyor; olayın arkasındaki kişilerin maskesini düşürmeye çalışıyor!

Yunan Kumandanı Filippos ve Yunan albay Adonis’in Hilal ve Leon’u ayırmak için plan yapmışlardı. Bu planın neticesinde Adonis, Hilal ve arkadaşlarının gece savaş mağdurları için eşya toplamaya çıktıkları zaman saldırıya geçmesine sebep olmuştu. Hilal, sokak ortasında vurulmuş ve kanlar içinde Leon tarafından bulunmuştu. Hastaneye kaldırılan Hilal, yaşam savaşını kazanır. Lakin Hilal’i büyük bir felaket beklemektedir. Hilal, bacaklarını hissedemez ve felç kalır. Bu durum Hilal ve ailesini kahreder.

Olayın yankıları sürerken Hilal, Leon ile hiç yapmadığı türden bir konuşmaya hazırlanır. Hilal, yaşadığı olay sonrasında bazı hakikatlerle karşı karşıya kalmıştır. Hilal’in bu konuşması Leon’u tedirgin eder ve ikili için yeni bir süreç başlar.

Adonis’in suçu ortaya çıkmak üzeredir. Yunan Kumandanı Filippos, İzmir’den gitmeden önce ona son bir vazife verir. Yeni vazifesi, öncekilerden daha zordur ve her zamankinden daha dikkatli olmak zorunda kalacaktır. Adonis, bu vazifesi esnasında kimse tarafından bulunmaması gerekmektedir. Cevdet ve Yunan Ordusu, Adonis’in peşine düşer ve her yerde onu aramaya başlarlar.

Cephede üst üste zaferler alan İsmet Bey ve Türk Ordusu, Yunanlar tarafından yeni bir hamle beklemektedirler. Yunan Kumandanı Filippos’un harekete geçeceğini düşünen İsmet Bey, hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade eder. Filippos, Türk Ordusu içine doktor kılığında bir hain sokmuştur. İçeriden kendisine istihbarat getiren bu kişi, Milli Mücadele için savaşan Türk Ordusu’nu kötü etkileyecektir. 

VATANIM SENSIN VİDEOLARI