X
X

Vatanım Sensin 55. Bölümde Yunan işkencesi gören Yakup ölecek mi? Vatanım Sensin 56. Bölüm Fragmanı yayınlanacak mı?

10.05.2018 Perşembe 10:08 (Güncellendi: 18.06.2018 - 09:30)

Vatanım Sensin’in 10 Mayıs 2018 Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Yunan askerleri tarafından tutuklanan Yakup, konuşması için işkenceye maruz kalıyor. Yakup, hakikatleri saklamakta güçlük çekerken, Cevdet yapılacak son şeyi dile getiriyor. Yakup’un vereceği karar ne olacak? Yakup intihar edecek mi?

Aleksi, Yıldız ile Yakup boşandıktan sonra Yıldız’a olan ilgisini göstermekten geri durmamıştı. Yıldız, Yakup’u kıskandırmak için Aleksi ile görüşüyor; birlikte yemeğe çıkıyordu. Lakin Aleksi’nin süreç içindeki istekleri artmış ve Yıldız ile otelde bir gece geçirmek istemişti. Bunu kabul etmeyen Yıldız’ı zorlayan Aleksi, Yakup’un olay yerine gelmesiyle aralarındaki münasebeti sona erdirmişti. Aleksi’yi yere seren Yakup, Yıldız’ı alarak eve gitmişti. Yıldız’ı sevdiğini söyleyen Yakup, aralarındaki duyguların yeniden ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

Yakup, İzmir’e Milli Mücadele’nin kaderini değiştirebilmek için mühimmat akışı sağlamaktaydı. Bu mühimmatın girişi için de Aleksi ile işlettikleri tavernayı bahane ediyordu. Aleksi’nin de bildiğini söyleyen Yakup’un yalanı uzun sürmez. Bunu işiten Aleksi, böyle bir şeyin olmadığını ve derhal yakalanması gerektiğini söyler. Yakup ise Vecihi ile bir hangarda teyyare yapmasına yardım etmektedir. Bir teyyarenin ne kadar mühim olduğunu bilen Yakup, bu konuda çok hassastır. Yunan askerleri ile Aleksi, hangara baskın yapar. Vecihi, Yakup’un isteğiyle oradan kaçsa da Yakup tutuklanır.

Bu haber başta Cevdet olmak üzere herkesi şaşırtır. Cevdet, Yakup’un gerçekleri itiraf etmesinden korkmaktadır. Zira Milli Mücadele için atılan tüm adımlardan haberdadır. Yakup’tan gizli bilgileri öğrenmek isteyen Yunan askerleri, ona her türlü işkenceyi yaparlar. Yakup için dayanması bu zor süreçten tek bir çıkış yolu vardır. Yürekleri dağlayan bu olay, herkesi derinden etkileyecektir.

VATANIM SENSIN VİDEOLARI