X
X

Veda Mektubu İlk Bölüm

Veda Mektubu 27 Şubat Pazartesi akşamı yayınlanan ilk bölümde Aslı ve Mehmet'in tanışması ile geçmiş defterler açılıyor. 27 Şubat Pazartesi günü yayınlanan Veda Mektubu ilk bölümünde neler oldu? Veda Mektubu ilk bölümüyle HD kalitede Kanal D'de! Alanur ve Ziya'nın hikayesi yıllar sonra yeniden açılıyor!

Veda Mektubu'nun 27 Şubat Pazartesi günü yayınlanan ilk bölümünde Aslı ve Mehmet'in yolları bir tesadüf sayesinde kesişiyor!

Alanur gençliğinin en deli, en hesapsız çağında, kariyerini değil aşkını seçer.  Ailesini, babasını karşısına almak pahasına aşkının arkasında durur. Ziya ise onu hiç̧ beklemediği bir anda terk ederek Alanur’un kalbini buza çevirir. Alanur kalbini, hayallerini geçmişine gömerek babasının istediği evliliğe razı olur. Bu evlilik Alanur’a iki kız evlat verir. İlk kızı Beste’de kendi deli gençliğini bulamayan Alanur, bütün umutlarını ikinci kızı Aslı’ya  yükler. Zamanında kendisinin yapamadığı seçimleri Aslı yapacak, Alanur’un kariyerinde çıkamadığı yerlere Aslı çıkacaktır. Aslı, Fransa’nın önemli üniversitelerinden birine kabul alması Alanur için büyük bir gurur kaynağıdır. Alanur, Aslı sayesinde sanki hayatını temize çekecektir. Beklenmedik bir şekilde Alanur’u terk eden Ziya ise ona genç kızlığından beri âşık olan Seher ile evlenmiştir. Seher’e göre bambaşka bir kültürde yetişmiş Alanur değil Ziya için en doğru insan kendisidir. Seher, Ziya ile evlenmeyi başarsa da kalbini asla fethedemez. Bu nedenle kalbi kırık bir kadındır. Seher’in hayatını temize çekecek olan ise Mehmet’tir. Bu yüzden gelinini bile kendisi seçer.

Kardeş̧ gibi bildiği Nevzat’ın kızı Hatice tam da onun istediği gibi bir gelindir. Mehmet Hatice’yi severse sanki kendisi evliliğinde kabul görecektir. Bütün meşgalesi bu düğünü planlamaktır. Mehmet, Seher’in zaman içinde yavaş yavaş işlediği bilinçle aşka inanmamaktadır. Hayat biz neye inanırsak onu doğrular. Mehmet’in hayatına giren kızlar da Mehmet’in aşka inancını öldürecek şekilde hayal kırıklıkları yaşatır. Aşka inanamaz evlilik kalple değil, mantıkla alınacak bir karardır. Aslı, hayat dolu bir kızdır. Ablasının aksine yönetilemez, asi, kendi hayatını kurmayı isteyen bir yapıdadır. Bu nedenle Alanur’a gençliğini hatırlatır. Alanur’la uğraşmamak için Fransa hayalinin peşinde koşsa da aslında gitmeyi hiç istememektedir. Aslında gönlünde yatan aslan, Fransa’da hukuk okumak değil, dansçı olmaktır. Bir kazada Mehmet ve Aslı’nın yolları kesişir. İkilinin henüz bilmediğiyse hayatın onlar için planıdır; Mehmet ve Aslı’nın hikayesi onlarla başlamamıştır.

Veda Mektubu yeni bölümleriyle her pazartesi 20.00'da Kanal D'de!

 

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR