X
X

Şarkılar Bizi Söyler 16. Bölüm 18.05.2021 - Yeşilçam Şarkıları

19 Eylül 2021

Programın on altıncı bölümünde Türk Sineması’nın 1950 ile 1990 yılları arasındaki döneme ait  Yeşilçam’ın eskimeyen şarkıları söylendi. Selvi Boylum Al Yazmalım, Devlerin Aşkı, Mavi Boncuk, Buruk Acı gibi Yeşilçam filmlerinin en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

Mehmet Ali Erbil, Şarkılar Bizi Söyler’e konuk oldu…

Şarkılar Bizi Söyler’in bu bölümüne televizyon dünyasının başarılı şovmeni Mehmet Ali Erbil konuk oldu.  Ünlü şovmen Yeşilçam’a dair anıları ve eşlik ettiği şarkılarla gecenin atmosferini değiştirdi. Birbirinden komik esprileri ve şakalarıyla geceye renk katan Erbil, stüdyoyu kahkahalara boğdu.

Yeşilçam güzellerinin buğulu sesi Belkıs Özener, “Şarkılar Bizi Söyler”de...

Yeşilçam filmlerinde yer alan Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi birçok kadın oyuncunun canlandırdığı karakterlere sesiyle hayat veren ünlü dublaj sanatçısı, Türk Müziği’nin usta yorumcusu Belkıs Özener Şarkılar Bizi Söyler’e konuk oldu. Yeşilçam dönemine damga vuran “Sevemedim Kara Gözlüm”, “Adını Anmayacağım”, “Gözüm Sende” gibi unutulmaz filmlerin şarkılarını seslendiren Belkıs Özener, Şarkılar Bizi Söyler’de nostalji rüzgarları estirdi. Usta yorumcu Belkıs Özener, “Sevemedim Kara Gözlüm” şarkısında Sibel Can ile muhteşem bir düete de imza attı. Özener: “Sanat camiasında bana bir tek Sibel Can sahip çıktı.” diyerek ünlü sanatçıya övgüler yağdırdı. Beyazlar içindeki elbisesi, 1960’lı yılların izlerini taşıyan saç modeli ve makyajıyla programa renk katan Belkıs Özener, Yeşilçam yıllarındaki hatıraları ve seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla stüdyoda nostalji rüzgarları estirdi.

Yılan dansından 9/8’lik havalara... Fatih Ürek’ten muhteşem dans şov...

Yeşilçam şarkılarının söylendiği gecenin bir diğer konuğu da sahne şovlarının duayeni Fatih Ürek idi. Ünlü şarkıcı sahneye bir Zeki Müren klasiği olan “Bahçevan” şarkısıyla çıktı. Ünlü şarkıcı gecede ilk kez “Dudaklarında Arzu”, “Gözleri Aşka Gülen” gibi Yeşilçam klasiklerinden şarkıları da seslendirdi. Fatih Ürek, hoş sohbeti, güldüren esprileri ve stüdyoyu ayağa kaldıran muhteşem danslarıyla unutulmaz anlara sahne oldu.

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 18 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR