X
X

Şarkılar Bizi Söyler 28. Bölüm 11.12.2021 - Roman Gecesi

12 Aralık 2021

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Roman müziğinin sevilen isimleri Güllü, Tarık Mengüç, Ümmiye, darbukanın üstadı Balık Ayhan, ritimleriyle müziğe yenilik getiren Harem grubu, davul virtüözü Cem Bergamalı, arabesk müziğin güçlü yorumcusu Sinan Zorbey ve Popstar yarışmasıyla tanınan Salih Zülüfoğlu oldu.

Şarkılar Bizi Söyler’in yeni bölümünde Roman müziğinin birbirinden sevilen isimleri performanslarıyla geceye damga vurdu. Müzik, eğlence ve dans dolu gecede Güllü “Kasımpaşalı” şarkısında yaptığı dans ile eğlenceli anlara imza atarken, ünlü şarkıcı Hakan Altun ile düeti “Ağlamak Yok Yüreğim” ile geceye hüzün kattı. Balık Ayhan, “Bizim Mahalle, Kara Çalı” gibi şarkıları yorumlarken darbuka şovuyla geceye renk kattı. Tarık Mengüç, Şakşuka, Tarçın Kokulum, İkiyüzlüler” gibi birbirinden hit şarkıları ve enerjisiyle gecenin coşkusunu arttırdı. Müzik şöleninin yaşandığı gecede, dans ekibi Roman havalarıyla görsel bir şov yaşattı. Ritimleriyle müziğe yenilik getiren Harem grubu ve klarnetin usta ismi Hüsnü Şenlendirici “Mastika” performansıyla mest etti.  Ümmiye, eğlenceli sözleriyle dikkat çeken “Siz Kaşındınız” isimli yeni şarkısını ilk kez Şarkılar Bizi Söyler’de dinleyici ile buluşturdu. Arabesk müziğin güçlü yorumcusu Sinan Zorbey, “Gönlümün Sultanısın” şarkısını Roman ritimleriyle buluşturarak hayranlık uyandırdı. Salih Zülüfoğlu 9/8’lik ritimlerle muhteşem bir dans gösterisine imza atarken, “Para Bizde” şarkısıyla keyifli dakikalar yaşattı.

Davul virtüözü Cem Bergamalı davul şovlarıyla geceye damga vurdu. Cem Bergamalı, ritimleriyle müziğine hayran bırakırken tek kişilik gösterisiyle adeta görsel bir şova imza attı. Programın ilerleyen dakikalarında “Dört Beygir” şarkısında Cem Bergamalı ve Hüsnü Şenlendirici rolleri değişti ve muhteşem bir performansa imza attılar. Cem Bergamalı klarnette, Hüsnü Şenlendirici davulda maharetlerini sergileyerek hayran bıraktı.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 11 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR