X
X

Şarkılar Bizi Söyler 42. Bölüm 26.03.2022 - Damar Arabesk Gecesi

27 Mart 2022

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geldi. Programın bu bölümünde, efkâr dolu arabesk şarkılar söylendi, “Damar Arabesk Gecesi” konseptli programın açılışı “İki Gözüm İki Çeşme” şarkısıyla yapıldı.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, arabesk müziğin efsane sesi Cengiz İmren, 90’lı yıllara damga vuran Kader ve arabesk müziğin güçlü yorumcusu Cansever oldu. Arabesk ve fantezi müziğin yükselen yıldızı Ceyhun Damla’da muhteşem yorumlarıyla efkârın dozunu arttırdı.

Şarkılar Bizi Söyler’in yeni bölümünde arabesk müziğin en damar şarkılarıyla efkâr ve hüzün dolu muhteşem bir gece yaşandı. Cengiz İmren, “Vur Beni, Güneş Doğmuyor, Bitanem” gibi yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarının yanı sıra son yıllarda çıkardığı “Arz Ederim, Yılan, Hele Bakın Kim Gelmiş” gibi yeni şarkılarıyla müzik ziyafeti yaşattı. Programın ilerleyen dakikalarında Sibel Can ve Cengiz İmren “Bilseydim” şarkısında düetleriyle mest etti. Uzun süren sessizliğinin ardından tekrar ekranlara dönen Kader, bir döneme damga vuran “Adamım” şarkısıyla müzik şöleninde yerini aldı. Damar arabesk konseptiyle ekranlara gelecek olan Şarkılar Bizi Söyler’in yeni bölümünde Kader, arabesk müziğin duayenlerinin şarkılarına yaptığı muhteşem yorumlarla özlemi dindirdi. Keyifli sohbeti ve birbirinden sevilen şarkılarıyla programa renk katan Cansever, güçlü yorumları ve unutulmayacak performanslarıyla gecede yerini aldı. 5 dilde şarkılar okuyabildiğini söyleyen Cansever, Hintçe ve Arapça yorumlarıyla hayranlık kazandı.. Birbirinden sevilen konuklarıyla arabesk rüzgârının eseceği gecede, arabesk ve fantezi müziğin yükselen yıldızı Ceyhun Damla “Yazıklar Olsun” ve Hakan Altun imzalı “Kabul Et” şarkılarıyla efkârın dozunu arttırdı. Sanat dünyasından birçok kişinin desteğini alan Emrah Öz, yakın zamanda çıkardığı “Gel Be Kadınım” şarkısıyla Şarkılar Bizi Söyler’e konuk oldu.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR