X
X

Şarkılar Bizi Söyler 44. Bölüm 09.04.2022 - Ercan Saatçi Şarkıları

10 Nisan 2022

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geldi. Programın bu bölümünde, Türk Pop Müziği’nin unutulmaz eserleri söylendi, “Karışık Kaset ve Ercan Saatçi Şarkıları” konseptli programın açılışı “Hey Gidi Koca Dünya” şarkısıyla yapıldı.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları; başarılı besteci, söz yazarı ve yorumcu Ercan Saatçi, Türk Pop Müziği’nin güçlü yorumcusu Emel Müftüoğlu ve usta oyuncu Oktay Kaynarca oldu.

Şarkılar Bizi Söyler, Türk Pop Müziği’ne damga vuran eserlerle unutulmayacak bir geceye imza attı. Akıllara kazınan besteleri ve sözlerine muhteşem yorumlarını da ekleyen Ercan Saatçi, “Bebeğim, Aşk Çiçeğim, Alışamadım” şarkılarıyla başlayarak müzik ziyafetine “Yastayım, Seni Görmeyeli, Özledim, Ara Ara” şarkılarıyla devam edecek. Şarkılar Bizi Söyler’in konuklarıyla meşk ettiği oturma odası köşesinde keyifli sohbetler geceye lezzet kattı.

Emel Müftüoğlu hepsi birer klasik hâline gelen şarkılarıyla izleyenleri adeta mest edecek. “Hovarda, Korkuyorum, Deli Et Beni, Gönülden Gönüle” şarkılarındaki yorumu ve sahne performanslarıyla unutulmayacak anlara imza atacak.

Usta oyuncu Oktay Kaynarca, samimi ve keyifli sohbetiyle renk kattığı gecede Ahmed Arif’in “Anadolu” şiiriyle hayran bıraktı, “Şu Dağlarda Kar Olsaydım” türküsüyle kulakların pasını sildi. Yakın dostu Emel Müftüoğlu’nun “Oktay’ın çok güzel ıslık çaldığını biliyor musunuz” sözleri üzerine keyifli bir performansa imza attı. Oktay Kaynarca’nın ıslık çalarak çıkardığı melodilere ise Hüsnü Şenlendirici klarnetiyle eşlik etti.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

 

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR