X
X

Şarkılar Bizi Söyler 45. Bölüm 17.04.2022 - Uzun Yol Şarkıları

17 Nisan 2022

Kanal D’nin, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, yeni bölümü ile ekranlara geldi. Programın bu bölümünde, uzun yola eşlik eden aşk ve hüzün dolu şarkılar söylendi, “Uzun Yol Şarkıları” konseptli programın açılışı “Adalardan Bir Yar Gelir” şarkısıyla yapıldı.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Türk Müziği’nin efsane sesi Gülden Karaböcek ve Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Doğuş oldu.

Şarkılar Bizi Söyler’de, Türk Müziği’nin unutulmaz eserleriyle müzik dolu bir gece yaşandı. Duayen sanatçı Gülden Karaböcek, hepsi birer klasik hâline gelen “Dilek Taşı” şarkısı ile başlattığı müzik ziyafetine “Kırılsın Ellerim” ve “Sürünüyorum” şarkılarıyla devam etti. Sanat hayatı boyunca birbirinden farklı tarzda eserleri başarıyla yorumlayan Gülden Karaböcek, “Artık Sevmeyeceğim, Hatıran Yeter, Kum Gibi” şarkılarıyla Türk Sanat Müziği’nden arabeske uzanan geniş yelpazesiyle mest etti.

Gülden Karaböcek ekran başındaki izleyicilere nostalji rüzgârı estirirken kendisini stüdyoda bekleyen sürprizle mutluluk ve şaşkınlığı bir arada yaşadı. Duayen sanatçının kızı Nur Karaböcek “Çingenem” şarkısıyla müzik şöleninde yerini alacak, anne – kız keyifli bir sahne performansına imza attı. Gülden Karaböcek şarkılarıyla olduğu kadar dansıyla da hayran bıraktı. 

Başarılı söz yazarı, besteci ve yorumcu Doğuş, Türk Pop Müziği’ne damga vuran hit’leriyle Şarkılar Bizi Söyler sahnesinde yerini aldı. Doğuş, “Uyan, Gamsız, Bunun Adına Yürek Derler” gibi hafızalardan silinmeyen şarkılarını seslendirdiği gecede, arabesk müziğin unutulmaz eseri “Sev Yeter” şarkısına yaptığı yorumla mest etti.

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

 

BÖLÜMLER

ÖZEL KLİPLER

FRAGMANLAR