Skip to main content
 
Damat Ferit'e suikast girişimi!
BULUNDUĞUNUZ BÖLGEDEN, BU İÇERİĞE ERİŞİM SAĞLAYAMAZSINIZ
Yayın kalitesi internet hızınıza göre optimize ediliyor.
SIRADAKİ VİDEO

Damat Ferit'e suikast girişimi!

Kadın Birliği için harekete geçiliyor!

Kadın Birliği için harekete geçiliyor! / Özel Klipler

Vatanım Sensin 38. Bölümde Dağıstanlı ve adamları yokken, çiftliği başarıyla müdafaa eden Azize ve diğer bacılar yeni bir birlik kurmaya karar veriyorlar!   Hemen izle


Vatanım Sensin 38. Bölümde Yunan Kumandan Filippos'un davetiyle İzmir'e gelen Damat Ferit Paşa neye uğradığını şaşırıyor!
Vatanım Sensin 38. Bölümde Yunan Kumandan Filippos'un davetiyle İzmir'e gelen Damat Ferit Paşa neye uğradığını şaşırıyor!

Damat Ferit Paşa'yı, Ankara Hükümeti ve Mustafa Kemal Paşa'yı suçlayacağı konuşma için Filippos, İzmir'e davet eder. Bunu haber alan Dağıstanlı öldürülmesini emreder ve bu vazife için Yanık Efe adıyla bilinen Tevfik'i görevlendirir. Mustafa Kemal Paşa ise Damat Ferit'in öldürülmesini istemez. Cevdet de bunu Dağıstanlı'ya iletir ve suikastin önüne geçmeye çalışır. Cevdet suikasti engellemek için büyük uğraş verirken karşılaştığı manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Zira Yanık Efe'nin, Tevfik olduğunu öğrenir ve Tevfik'i olduğu yerde bayıltır. Vatanseverler Damat Ferit'in maskesini düşürebilmek için harekete geçerler. Dağıtılan bildirileri Mustafa Kemal Paşa'nın sözleriyle değiştirirler ve bunun sonucunda İzmir'de büyük bir kargaşa yaşanır. Bu hadise Damat Ferit'in, Sultan Vahdettin tarafından görevden alınmasına sebep olur.

22.12.2017 Cuma 13:09   (Güncellendi: )